Paweł Wszołek znów zagra w Legii Warszawa. Stołeczny klub potwierdził wypożyczenie piłkarza z niemieckiego Unionu Berlin.

Wszołek został wypożyczony do Legii do końca sezonu 2021/22.

29-letni pomocnik był już zawodnikiem klubu ze stolicy w latach 2019-2021 i wywalczył z Legią dwa tytuły mistrza Polski: w 2020 i 2021 roku.

W ubiegłym roku były reprezentant Polski przeniósł się z Warszawy do Berlina, ale nie zdołał wywalczyć miejsca w składzie Unionu. W Bundeslidze dotąd nie zagrał, a w Pucharze Niemiec wystąpił w jednym spotkaniu.

Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję - mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed transferem do Unionu Berlin. Liczymy na jego pomoc - podkreślił dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński, cytowany na stronie klubu.

Nie trzeba było mnie długo namawiać do powrotu. Bardzo się cieszę, że jestem w Legii. Mam nadzieję, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej drużyny, a ja sam potwierdzę swoją jakość na boisku. Chwile przeżyte za trenera Vukovicia były jednymi z najpiękniejszych w mojej karierze. Zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo Polski, mieliśmy świetną, bardzo zgraną ekipę. Śledziłem praktycznie wszystkie spotkania Legii. Wiem, że jest tutaj bardzo dużo jakości, wielu świetnych ludzi - nie tylko piłkarzy, bo mam na myśli całą społeczność w klubie - powiedział Wszołek.

Ekstraklasa powraca

Ekstraklasa wznowi rozgrywki 4 lutego. Tego dnia Legia zagra w Lubinie z Zagłębiem. Po 19 kolejkach rozgrywek mistrzowie Polski są w strefie spadkowej, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli. Legię czeka jeszcze zaległy mecz z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.