Robert Lewandowski rozegrał świetne spotkanie w Pucharze Gampera. W meczu z Pumas UNAM polski napastnik zdobył bramkę i dwie asysty, a Barcelona wygrała 6:0. Grę Lewandowskiego i całego zespołu skomentował trener drużyny z Katalonii – Xavi.

"Lewy" w trzeciej minucie otworzył wynik spotkania. Po zagraniu Pedriego wbiegł w pole karne, minął bramkarza Julio Gonzaleza i trafił do siatki z ostrego kąta. Później zrewanżował się Pedriemu precyzyjnymi podaniami, po których 19-letni pomocnik podwyższył wynik w 5. i 19. minucie. W 10. min na listę strzelców wpisał się również Francuz Ousmane Dembele.

Po przerwie "Lewy" pozostał na boisku i brał udział w akcji, która zakończyła się w 49. min golem strzelonym przez Gabończyka Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Wynik meczu ustalił po indywidualnej akcji Holender Frenkie de Jong w 84. minucie.

Barcelona zdobyła Puchar Gampera, a najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został uznany polski napastnik.

Bardzo cieszę się, że rozegrałem pierwszy mecz na Camp Nou. Cieszy mnie również zdobycie trofeum  - powiedział "Lewy" po meczu.

O grę Lewandowskiego i jego współpracę z kolegami został spytany przez klubową telewizję Xavi. Jest tak, że piłkarze o dużych umiejętnościach dobrze się wzajemnie rozumieją. Wszyscy zawodnicy świetnie się spisali. Trudno będzie wybrać jedenastkę, mam wiele opcji. To dla nas bardzo ważne, bo rywalizacja wzmacnia nas jako grupę  - powiedział trener Katalończyków.

FC Barcelona rozpocznie sezon ligowy 13 sierpnia. W pierwszym spotkaniu klub Lewandowskiego zmierzy się z Rayo Vallecano.