Poznaliśmy drużyny, które w tym roku zagrają w finale ligi futbolu amerykańskiego NFL. W walce o tytuł Kansas City Chiefs zmierzy się z zespołem Philadelphia Eagles. Mecz przyciągający przed ekrany miliony widzów zostanie rozegrany 12 lutego na stadionie State Farm, który jest położony w miejscowości Glendale niedaleko Phoenix w stanie Arizona. W tym roku w czasie wielkiego show w przerwie meczu ma wystąpić Rihanna, dla której będzie to pierwszy występ na żywo od ponad 5 lat. Super Bowl zostanie rozgrane po raz 57.

Zawodnicy Kansas City Chiefs w meczu decydującym o zwycięstwie w American Football Conference (AFC) pokonali Cincinnati Bengals 23:20. Chiefs w Super Bowl zagrają po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat.

Philadelphia Eagles zwyciężyli National Football Conference, pokonując rozbijając San Francisco 49ers 31:7.

Trenerem Kansas City jest Andy Reid, który w przeszłości prowadził ekipę Eagles, a nawet awansował z nią do Super Bowl.

Super Bowl odbędzie się 12 lutego na stadionie w Glendale w Arizonie.

Rihanna wystąpi w czasie halftime show

Tegorocznemu Super Bowl jak zwykle będzie towarzyszyło wielkie show w przerwie meczu. To ono, a nie tylko samo spotkanie, przyciąga co roku przed telewizory miliony nie tylko Amerykanów.

Władze NFL poinformowały we wrześniu, że w czasie halftime show główną gwiazdą będzie Rihanna. Dla gwiazdy pochodzącej z Barbadosu będzie to pierwszy występ na żywo od pięciu lat.

Amerykański hymn przed meczem zaśpiewa Chris Stapleton, który jest ośmiokrotnym zdobywcą nagrody Grammy i jest uważany za jednego z najbardziej szanowanych i lubianych muzyków w kraju.

W czasie halftime show w ubiegłym roku wystąpili m.in.: Dr. Dre, Snoop Dogg czy Eminem.

Opracowanie: