Cios za cios – tak wyglądał mecz polskich siatkarek z reprezentacją Korei Południowej w turnieju o Puchar Wielkich Mistrzyń. Tym razem jednak spotkanie zakończyło się przegraną „Złotek” 2:3.

Pierwsza partia spotkania, choć bardzo wyrównana, zakończyła się zwycięstwem Koreanek do 24. W drugim secie role się odwróciły i Polki wygrały gładko – do 17. Trzecia partia ponownie należała do Koreanek, jednak po czwartym secie, wygranym przez „Złotka” do 15, wydawało się, że zwycięstwo w całym spotkaniu jest w zasięgu Polek. Tie break zakończył się jednak zwycięstwem Koreanek.

To trzecia porażka polskich siatkarek w rozgrywanym w Japonii turnieju. Lepsze od mistrzyń Europy okazały się Amerykanki i Brazylijki. „Złotkom” udało się pokonać gospodynie zawodów.

Kolejne zwycięstwo zanotowały na swoim koncie siatkarki Brazylii, które pokonały Stany Zjednoczone 3:0. Canarinhos są jedynym zespołem bez porażki i praktycznie zapewniły sobie już zwycięstwo w turnieju i główną premię – 300 tysięcy dolarów.