3:1 przegrała Polska w meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych rozgrywanym w ramach Pucharu Wielkich Mistrzyń w Japonii (20:25, 25:21, 20:25, 19:25). Była to druga porażka polskiego zespołu; w środę lepsze od „Złotek” okazały się Brazylijki. Dzień wcześniej Polki pokonały Japonię.

Do tej pory w meczach rozgrywanych w Japonii Amerykanki są nie do pokonania. Dwa razy wygrały to bez straty seta (z Koreą Południową i Chinami). Dziś także tryumfowały. Polki urwały im tylko jednego seta.

W ostatnich latach obie drużyny spotkały się dwukrotnie; dwa razy wygrały mistrzynie Europy (3:2 i 3:1).

W innym dzisiejszym meczu Chiny wygrały z Koreą Południową 3:0. Mistrzynie olimpijskie odniosły pierwsze zwycięstwo. Koreanki doznały trzeciej porażki.