Stacja Sky News podała, że wrak samolotu, którym podróżował Emiliano Sala został zlokalizowany. Maszynę miała odnaleźć prywatna firma detektywistyczna, która zajmowała się poszukiwaniami na zlecenie rodziny piłkarza.

Informację potwierdził rzecznik Brytyjskiego Biura Dochodzeń w Sprawie Wypadków Lotniczych.

Dwa statki prowadziły sonarowe badania na wybrzeżu Guernsey. Do odnalezienia wraku miało dojść w niedzielę rano.

W ostatnim tygodniu na plaży w pobliżu Surtainville, na francuskim półwyspie Cotentin, znaleziono poduszki, które mają pochodzić z zaginionego samolotu.

Na prywatne poszukiwania rodzina piłkarza zebrała  w internecie 324 000 funtów. W zbiórkę włączyło się wielu znanych piłkarzy m.in. Lionel Messi i Kylian Mbappe.

Piłkarz miał duże obawy przed lotem

Piłkarz tuż przed zniknięciem samolotu z ekranów radarów za pośrednictwem smartfonowej aplikacji wysłał swoim znajomym i bliskim wiadomość głosową. Jak przekazują francuskie media, piłkarz miał powiedzieć: "Jeżeli za półtorej godziny nie będziecie mieli ode mnie wieści, nie wiem, czy wyślą kogoś, by mnie szukać, to będzie mnie trudno znaleźć".

Do swojego ojca miał z kolei mówić, że bardzo się boi. "Tak bardzo się boję! Mam wrażenie, że samolot rozpadnie się na kawałki". Jak podkreślają francuskie media, czasami trudno do końca zrozumieć nagranie z wiadomością.

Zawodnik nie opisuje warunków atmosferycznych, sugeruje raczej, że samolot jest w złym stanie.

Samolot z piłkarzem na pokładzie zaginął w 21 stycznia. Maszyna wystartowała z Nantes o 19:15 w poniedziałek. Po pewnym czasie pilot skontaktował się z kontrolerem ruchu portu lotniczego na brytyjskiej wyspie Jersey, z pytaniem o możliwość lądowania. Kontakt urwał się jednak, kiedy awionetka znajdowała się na wysokości 700 metrów nad poziomem morza.

28-letni Emiliano Sala kilka dni temu został bohaterem głośnego transferu. Przeszedł z francuskiego FC Nantes do Cardiff City za 17 milionów euro.

W tym sezonie Sala bardzo dobrze spisywał się w barwach francuskiego FC Nantes. Napastnik strzelił 12 bramek w 19 meczach.