"Nie ma piłkarza wartego takich pieniędzy" - stwierdził w rozmowie z telewizją Canal+ legendarny piłkarz Zinedine Zidane. Gwiazdor skomentował w ten sposób decyzję Realu Madryt, który zapłacił 100 milionów euro za Walijczyka Garetha Bale'a.

Zidane, teraz asystent trenera Realu Carla Ancelottiego, sam był kiedyś bohaterem sensacyjnego transferu. Zostałem kupiony za 75 milionów euro i mówiłem wtedy, że nie jestem wart takiej sumy - mówił gwiazdor, wspominając wydarzenia z 2001 roku. 

Podpisując 1 września sześcioletni kontrakt z Realem za 100 milionów euro, 24-letni Gareth Bale, były gracz Tottenhamu Hotspur, stał się najdroższym zawodnikiem w historii futbolu. 

Sensacyjny transfer w podobnym do Zidane'a tonie skomentował prezydent FIFA Joseph Blatter. Wątpię, by jakikolwiek piłkarz był wart takich pieniędzy. Niestety nie mam jednak wpływu na to, ile i na co kluby wydają pieniądze - stwierdził. Jeśli mi ktoś mówi, że Hiszpania to biedny kraj, albo gdy słyszę o zadłużeniach, to mam duże wątpliwości, czy Real postąpił słusznie. To jest jednak rynek, na który ja nie mam wpływu - dodał.

(mn)