Szósty w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Mauro Caviezel doznał wstrząsu mózgu i naderwał więzadła w lewym kolanie podczas wypadku na treningu w Garmisch-Partenkirchen. Szwajcarski narciarz ma nadzieję, że uda mu się jeszcze w tym sezonie wrócić do rywalizacji.

Podczas treningu w Garmisch-Partenkirchen szwajcarski narciarz Mauro Caviezel uległ wypadkowi. Do zdarzenia doszło w czwartek. 

Zdobywca małej Kryształowej Kuli w supergigancie w ubiegłym sezonie przeszedł później - już w swoim kraju - dodatkowe badania, które dokładnie określiły jego stan zdrowia. 

Okazało się, że narciarz na skutek wypadku doznał wstrząsu mózgu i naderwał więzadła w lewym kolanie. 

Jest nadzieja

Trener narciarza, Tom Stauffer, cytowany przez portal Ski Racing, zapowiedział, że Caviezel wyzdrowieje. 

Diagnoza urazowego uszkodzenia mózgu brzmi bardziej brutalnie niż w przypadku Mauro. Po prostu doznał ciężkiego wstrząsu mózgu. W obecnym stanie kontuzja kolana również nie jest tak poważna - oświadczył Stauffer. Sam sportowiec również ma nadzieję, że uda mu się jeszcze w tym sezonie wrócić do rywalizacji.

W tym sezonie 32-letni Szwajcar stawał dwukrotnie na podium zawodów Pucharu Świata - za każdym razem w supergigancie. Wygrał 12 grudnia w Val d’Isere i był drugi prawie tydzień później w Val Gardenie.