Amerykanin Tommy Ford miał poważnie wyglądający wypadek w pierwszym przejeździe slalomu giganta alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. 31-letni narciarz na ostatnich metrach przewrócił się i - jak podawały zagraniczne agencje - stracił przytomność.

Później amerykański związek poinformował, że zawodnik jest przytomny i rozmawiał z ratownikami medycznymi. Na razie nie wiadomo, jaki jest jego stan zdrowia.

Tommy Ford został natychmiast opatrzony na miejscu i odtransportowany helikopterem do szpitala. Po jego upadku zawody zostały przerwane na ok. 20 minut.

Drugi z rzędu slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata wygrał Alexis Pinturault. Francuz odrobił stratę 0,3 s z pierwszego przejazdu, a od drugiego Chorwata Filipa Zubcica miał ostatecznie czas lepszy o 1,26 s.

Trzeci był Szwajcar Loic Meillard, który prowadził na półmetku, ale ostatecznie stracił 1,65 s do triumfatora. Czwarty był  jego rodak Marco Odermatt.

Pinturault powiększył jeszcze przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Od drugiego Aleksandra Aamodta Kildego ma 115 pkt więcej. Norweg w sobotę zajął piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy 1,69 s.

W piątek prawie w tym samym miejscu co dziś Ford upadł Lucas Braathen. Doszło u niego do uszkodzenia więzadeł w kolanie. Norweg musi przejść operację i w tym sezonie już nie wystąpi.

Polacy nie startowali.

W niedzielę alpejczycy będą rywalizować w slalomie. Z kolei w przyszły weekend w innym szwajcarskim ośrodku - Wengen - w programie są dwa zjazdy i slalom.