​Po powrocie dzieci do szkół błyskawicznie wracają też "Mistrzynie w Szkołach"! W czwartek w Rypinie z uczennicami szkół z województwa kujawsko-pomorskiego spotka się pięć niezwykłych mistrzyń sportu, z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak na czele.

Jestem bardzo dumna z tego, że w kolejnym roku będziemy prowadzić projekt Mistrzynie w Szkołach. Mam nadzieję, że dzięki naszym nietypowym lekcjom dziewczyny inaczej spojrzą na aktywność fizyczną i będą bardziej aktywne. Dziś, w czasie, gdy pandemia jeszcze nie ustąpiła, a dzieci przez wiele miesięcy siedziały w domach, jest to jeszcze bardziej potrzebne - mówi Otylia Jędrzejczak, która wraz z innymi mistrzyniami sportu poprowadzi niezwykłą lekcję wychowania fizycznego.

Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl. Trzeba się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Razem z mistrzynią olimpijską z Aten do Rypina przyjadą cztery inne niezwykłe sportsmenki - trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich w kajakarstwie Beata Mikołajczyk-Rosolska, dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Luiza Złotkowska, Natalia Maliszewska, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w short tracku oraz Iga Baumgart-Witan, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce. Wszystkie mistrzynie będą ćwiczyć wraz z dziewczętami, a później opowiedzą im o swoim życiu i odpowiedzą nawet na najbardziej intymne pytania.Naszym celem jest pokazanie dziewczynom, że lekcja wf jest nie tylko zdrowa i bardzo potrzebna, ale przede wszystkim może być fajna a poprzez wartości idące ze sportu mogą także inaczej spojrzeć na siebie. W tej grupie wiekowej jest to szczególnie ważne. Naszym hasłem "Jestem sobą, Jestem Bella" podkreślamy, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania. Chcemy pokazać, że z ćwiczeń można czerpać radość i bawić się nimi - dodaje Jędrzejczak.