"Remis na wyjeździe to dobry wynik" - uważa trener piłkarzy Legii Warszawa Jan Urban. Stołeczny klub w środę zmierzy się na boisku rywala z norweskim Molde w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Molde prezentuje wyrównany poziom, podobny jak inny norweski klub Rosenborg, z którym graliśmy poprzednio. Nie obawiamy się przeciwnika, ale musimy być świadomi, o co gramy. Przede wszystkim o wynik, a co za tym idzie o niezłe pieniądze - powiedział trener legionistów, który odpowiedział tylko na trzy pytania.

Sen z oczu szkoleniowca spędzają kontuzje obrońcy Jakuba Rzeźniczaka, grającego w pomocy Daniela Łukasika oraz napastnika Michała Kucharczyka, który w nowym sezonie, podobnie jak Serb Miroslav Radovic, strzelił dwie bramki w meczach z Widzewem Łódź i Pogonią Szczecin, a także ustawienie linii obrony. Kucharczyk nabawił się urazu mięśnia uda prawej nogi, Łukasik uskarża się na złożony uraz okolic kolana oraz mięśnia czworogłowego prawego uda, natomiast Rzeźniczak ma kontuzjowane mięśnie lewego uda - powiedział jeden z dwóch lekarzy opiekujących się legionistami, lecący z nimi do Norwegii Maciej Tabiszewski. W ostatnich dniach, mając na uwadze wysokie temperatury, kładziemy także nacisk na odpowiednie nawodnienie organizmów piłkarzy - dodał.

Prezes zarządu Legii Bogusław Leśnodorski, pytany jaki wynik padnie w środę w Molde, oznajmił z uśmiechem: Mamy zakaz obstawiania. Jeden sędzia obstawiał i wiemy co się stało.

Mecz Molde - Legia rozpocznie się w środę o godz. 19.

Schowali się przed wysoką temperaturą

W poniedziałek podopieczni Urbana przeprowadzili trening na płycie głównej stadionu przy Łazienkowskiej zamiast, jak dotychczas, na boisku treningowym. W niecce obiektu nie dawała się odczuć wysoka tego dnia temperatura powietrza.

Kiedy część drużyny zabawiała się piłką, podając ją sobie rękoma, by w ostateczności któryś z nich kończył strzałem głową w kierunku bramki, w drugiej części stadionu trening z bramkarzami Słowakiem Dusanem Kuciakiem i Wojciechem Skabą przeprowadzał Krzysztof Dowhań.

(MRod)