Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Cincinnati. We wtorek rozstawiony z numerem dziewiątym Polak pokonał Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę 6:1, 6:7 (3-7), 6:1.

Hubert Hurkacz doskonale zaczął spotkanie. Wygrał pięć gemów z rzędu i ostatecznie potrzebował nieco ponad pół godziny, aby rozstrzygnąć seta na swoją korzyść. W drugim Polak również szybko przełamał rywala, ale w ósmym gemie przegrał przy własnym podaniu. W tie-breaku 34. na liście ATP Davidovich Fokina błyskawicznie przejął inicjatywę i wyrównał stan meczu.

Trzecia partia miała podobny przebieg do pierwszej. Hurkacz dominował na korcie i pierwszą piłką meczową zakończył pojedynek. To było trzecie spotkanie tych tenisistów i pierwsze zwycięstwo Hurkacza.

Kolejnym rywalem Polaka będzie Andy Murray. Słynny Brytyjczyk, którego w ostatnich latach prześladują kontuzje, otrzymał od organizatorów "dziką kartę". 

W rankingu zajmuje bowiem dopiero 181. miejsce. W pierwszej rundzie Murray pokonał Francuza Richarda Gasqueta 6:4, 6:4. Hurkacz nie miał wcześniej okazji z nim zagrać.

Wynik meczu 1. rundy

Hubert Hurkacz (Polska, 9) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:1, 6:7 (3-7), 6:1.