Manchester United poinformował w piątek na swojej oficjalnej stronie, że rozstał się z Tomaszem Kuszczakiem, któremu wygasł kontrakt. Polski bramkarz wiosną był wypożyczony do Watfordu, grającego na zapleczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Innym piłkarzem, z którym rozstał się Manchester United, jest słynny napastnik Michael Owen. Wszyscy w naszym klubie życzą Tomaszowi i Michaelowi jak najlepiej w dalszej karierze - napisano na stronie internetowej klubu.

30-letni obecnie Kuszczak do Manchesteru United trafił latem 2006 roku z West Bromwich Albion. Nie zdołał się jednak przebić do pierwszej jedenastki, był głównie zmiennikiem Edwina van der Sara. Łącznie w barwach "Czerwonych Diabłów" wystąpił w 61 spotkaniach.

Choć Holender po poprzednim sezonie zakończył karierę, Polak nie zajął jego miejsca. Był dopiero czwartym bramkarzem zespołu. Większym zaufaniem Fergusona cieszyli się: Hiszpan David de Gea, Duńczyk Anders Lindegaard oraz Anglik Ben Amos. Pod koniec lutego Kuszczak został wypożyczony do Watfordu, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje.