W niedzielę polscy piłkarze ręczni zmierzą się z Niemcami w finale mistrzostw świata. Nasi szczypiorniści są na ustach całej Polski. Nie wszyscy jednak wiedzą, że przed laty dyscyplina ta była w centrum negatywnego zainteresowania PZPR. Chodziło bowiem o skrót.

W niedzielę Polacy zmierzą się z Niemcami w finale mistrzostw świata w piłce ręcznej. Wczoraj „biało-czerwoni” pokonali po dwóch dogrywkach Danię 36:33 (15:14, 26:26, 30:30). czytaj więcej

PZPR to Polski Związek Piłki Ręcznej i Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Dlatego dziś mamy Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Siatkowej, ale już Polskiego Związku Piłki Ręcznej nie ma. Związek nosi nazwę Związek Piłki Ręcznej w Polsce - a to dlatego, bo nazwa PZPR kojarzyła się z ówczesną partią - mówi radiu RMF FM Krzysztof Brzeziński, prezes sekcji piłki ręcznej w poznańskim klubie Grunwald.

Wydaje mi się, że zostaniemy przy tej nazwie, bo tylko przestawienie wyrazów nie ma wielkiego wpływu na to, co robimy w związku - zaznacza Marek Werle, trener i wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Adama Górczewskiego: