Harry Redknapp to już kolejny kandydat do przejęcia piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Anglik trenował w przeszłości choćby Tottenham Londyn. Kilka dni temu propozycję objęcia fotela selekcjonera odrzucił Andrij Szewczenko.

Prezydium ukraińskiej federacji podjęło decyzję, że podejmie rozmowy z Redknappem - napisano w oficjalnym oświadczeniu. Anglik to podobno idealny kandydat z uwagi na duże doświadczenie i umiejętność motywowania zawodników. Niezależnie, jaką drużyną kierował, ta ekipa bardzo szybko robiła postępy, a progres poszczególnych graczy był widoczny gołym okiem - powiedział przedstawiciel ukraińskiej federacji Michaił Fomienko. Redknapp wie, jak rozmawiać z piłkarzami i jest również bardzo dobrym psychologiem. To jeden z najlepszych angielskich szkoleniowców - komplementował.

Przez cztery ostatnie sezonu Redknapp trenował piłkarzy Tottenhamu Londyn. Zwolniono go w czerwcu. Był przymierzany do posady trenera angielskiej kadry, ale ostatecznie "Lwy Albionu" przejął Roy Hodgson. Wcześniej 65-letni trener pracował także w Portsmouth i Southampton.

Błochin porzucił kadrę na rzecz Dynama Kijów

Wakat na stanowisku ukraińskiego selekcjonera to wynik decyzji Olega Błochina, który miejsce w kadrze zamienił na posadę w Dynamie Kijów. W październikowych spotkaniach eliminacji MŚ drużynę narodową prowadził Andrij Bal.

W trzech dotychczasowych meczach kwalifikacji MŚ Ukraińcy wywalczyli dwa punkty i zajmują piąte miejsce w tabeli grupy H. Ich najbliższym rywalem - 22 marca 2013 - będą biało-czerwoni. Mecz odbędzie się w Polsce.


Szewczenko podziękował

Kilka dni temu negatywnie na propozycję ukraińskiej federacji odpowiedziała ikona tamtejszego futbolu - Andrij Szewczenko. Uważam, że dziś objęcie kierownictwa nad reprezentacją Ukrainy byłoby dla mnie zbyt przedwczesnym krokiem - oświadczył były gwiazdor Milanu. Jestem przekonany, że nasza reprezentacja ma szansę trafienia do finału piłkarskich mistrzostw świata 2014. Ze swej strony zawsze gotów jestem wspierać reprezentację, by osiągała najlepsze wyniki - zaznaczył.