Marek Kania, Damian Żurek i Piotr Michalski zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu drużynowym. Na torze w holenderskim Heerenveen triumfowali reprezentanci gospodarzy.

Biało-czerwoni pobili rekord kraju wynikiem 1.20,541, poprawiając o 0,4 s rezultat z 2016 roku, uzyskany na tym samym torze przez drużynę, w której startował Michalski, a ponadto Sebastian Kłosiński i Artur Nogal.

W sobotę szybsi byli Holendrzy - 1.19,712 oraz Norwegowie - 1.19,830.

Dzień wcześniej Polki sięgnęły w tej konkurencji po złoty medal, startując w składzie: Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek.

W rywalizacji na 500 m Wójcik, która w tym sezonie wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City, była blisko podium, ale ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyła Holenderka Femke Kok.