Liverpool pokonał na wyjeździe Villarreal 3:2 (0:2) w rewanżowym meczu półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do finału. Pierwsze spotkanie angielski zespół wygrał u siebie 2:0. W środę Real Madryt podejmie Manchester City, któremu uległ tydzień temu 3:4.

Villarreal - Liverpool 2:3 (2:0).

Bramki: dla Villarreal - Boulaye Dia (3), Francis Coquelin (41); dla Liverpoolu - Fabinho (62), Luis Diaz (67), Sadio Mane (74).

Czerwona kartka: Etienne Capoue (Villarreal - 85, za drugą żółtą).

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

Pierwszy mecz - 2:0 dla Liverpoolu. Awans - Liverpool.

Villarreal: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol (79. Serge Aurier), Pau Torres, Pervis Estupinan (79. Manu Trigueros) - Giovani Lo Celso, Dani Parejo, Etienne Capoue, Francis Coquelin (68. Alfonso Pedraza) - Gerard Moreno (68. Samuel Chukwueze), Boulaye Dia (79. Paco Alcacer).

Liverpool: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Virgil Van Dijk, Andy Robertson (79. Kostas Tsimikas) - Naby Keita (79. Jordan Henderson), Fabinho (84. James Milner), Thiago Alcantara (79. Curtis Jones) - Mohamed Salah, Sadio Mane, Diogo Jota (46. Luis Diaz).

Trener Liverpoolu Juergen Klopp, mimo solidnej zaliczki z pierwszego spotkania, przestrzegał przed lekceważeniem rywala zajmującego dopiero siódme miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie.

Podkreślał, że "nic się jeszcze nie wydarzyło" i trzeba być w rewanżu "absolutnie czujnym". Doskonale pamiętał, jak świetnie Villarreal spisał się w poprzednich rundach, eliminując Juventus Turyn i Bayern Monachium.

Piłkarze "The Reds" w pierwszej połowie nie zrealizowali jednak zaleceń niemieckiego trenera, tracąc wówczas cały zapas z pierwszego spotkania - przegrywali 0:2.

Już w trzeciej minucie gola dla "Żółtej Łodzi Podwodnej" strzelił reprezentant Senegalu Boulaye Dia. W 41. prowadzenie gospodarzy podwyższył uderzeniem głową Francuz Francis Coquelin - przy obu golach asystował jego rodak Etienne Capoue.

W przerwie w szatni gości musiało być chyba gorąco. W drugiej połowie podopieczni Kloppa wzięli się bowiem mocno do pracy i w ciągu zaledwie 12 minut - dzięki trafieniom trzech piłkarzy z krajów spoza Europy - załatwili sprawę awansu.

W 62. minucie kontaktową bramkę zdobył Brazylijczyk Fabinho.

Kiedy otrzymałem piłkę od Mo Salaha, moją pierwszą myślą było podanie jej, ale myślałem, że Sadio (Mane - PAP) jest na spalonym. Dlatego zdecydowałem się strzelić. I myślę, że to było najlepsze rozwiązanie - przyznał później Fabinho.

Chwilę po jego trafieniu wyrównał Kolumbijczyk Luis Diaz, a w 74. minucie wynik ustalił Senegalczyk Sadio Mane.

W końcówce Villarreal musiał radzić sobie w dziesiątkę, po czerwonej kartce (drugiej żółtej) dla Capoue.

W środę Machester City kontra Real Madryt

Jeszcze więcej emocji wzbudza rywalizacja w drugiej parze.

Pierwsze spotkanie Manchesteru City z Realem Madryt, wygrane przez "The Citizens" u siebie 4:3, stało na bardzo wysokim poziomie.

Podopieczni Josepa Guardioli stworzyli wiele sytuacji, ale brak skuteczności oraz obecność w szeregach "Królewskich" Francuza Karima Benzemy (strzelił dwa gole, łącznie ma 14 w tym sezonie LM) sprawiły, że przed środowym rewanżem wszystko jest możliwe.

Real przystąpi do tego meczu podbudowany wywalczeniem w weekend mistrzostwa Hiszpanii. Natomiast ekipa City wciąż walczy o prymat w Premier League - prowadzi z jednym punktem przewagi nad Liverpoolem.

Jeżeli Real awansuje do finału LM, będzie walczyć o swój 14. triumf w najważniejszych klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie.

Jeśli natomiast Manchester City wyeliminuje "Królewskich", po raz drugi z rzędu i trzeci w ciągu czterech sezonów dojdzie do angielskiego finału Ligi Mistrzów.

W sezonie 2018/19 Liverpool pokonał stołeczny Tottenham Hotspur 2:0, a w poprzedniej edycji Chelsea Londyn wygrała z Manchesterem City 1:0.

Tegoroczny finał odbędzie się 28 maja w podparyskim Saint-Denis. Początkowo gospodarzem miał być Sankt Petersburg, ale Rosjanie stracili prawa organizatora po decyzji UEFA, będącej następstwem zbrojnej agresji na Ukrainę.