Siódmego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie w czterech konkurencjach wystartowało sześcioro Polaków. Jako pierwszy na Stadionie Olimpijskim w kwalifikacjach rzutu oszczepem pojawił się Marcin Krukowski. Mistrz Polski, po dwóch słabszych próbach, w trzeciej serii oddał rzut na odległość 83,49 m, dzięki czemu zakwalifikował się do finału. W kwalifikacjach biegu na 800 m doskonale spisały się Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik, a następnie awans do półfinału w biegu na 1500 m wywalczyli Marcin Lewandowski i Michał Rozmys. Z kolei Kamila Lićwinko wystąpi w finałowym konkursie skoku wzwyż.

Angelika Cichocka /SRDJAN SUKI /PAP/EPA

Marcin Krukowski, zawodnik Warszawianki, był w pierwszej grupie, która rywalizację rozpoczęła o godzinie 20:05. W tej grupie najlepszy wynik osiągnął Niemiec Johannes Vetter, który rzucił oszczepem na odległość 91,20 m. Finał odbędzie w sobotę o godz. 21:15.

Pięć minut później rozpoczęły się skoki wzwyż, w których awans do finału wywalczyła Kamila Lićwinko. Mistrzyni Polski, tak jak i jedenaście zawodniczek, pokonała wysokość 1,92 m - o 2 centymetry mniej, aniżeli wynosiło minimum kwalifikacyjne.

Z kolei Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik awansowały do półfinałowego biegu na 800 m. Cichocka wygrała drugą serię swym najlepszym w tym sezonie czasem 2:00:86 min, a Jóźwik w trzeciej serii była trzecia - z czasem 2:01:51 min. Półfinał odbędzie się w piątek o godz. 20.35.

Po nieudanym występie na 800 m - w biegu na 1500 m - zrehabilitował się Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL). Polak zajął 5. miejsce (z czasem 3:46:06 min) i awansował do półfinału. Lewandowski był zadowolony ze swojej formy. Podkreślił, że jest typem "turniejowca" i wcześniejsze starty na 800 m wcale mu nie zaszkodziły. Poza tym, jak ocenił, bieg był prowadzony w wolnym tempie, co bardzo mu odpowiadało.

Natomiast Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów), brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy na tym dystansie, do półmetka był na drugiej pozycji w trzeciej serii, ale potem zaczął słabnąć i metę minął jako jedenasty z wynikiem 3:40:28 min, który dał mu awans.