To już oficjalne: Łukasz Piszczek zostaje w Borussii Dortmund na dłużej! Niemiecki klub poinformował właśnie na swoich stronach internetowych o przedłużeniu kontraktu z polskim obrońcą do 30 czerwca 2019 roku. "'Piszczu' jest wzorem profesjonalisty absolutnego, a przez to również wzorem dla wielu naszych młodych graczy" - podkreślił w wypowiedzi opublikowanej na klubowych stronach dyrektor sportowy BVB Michael Zorc.

Zorc zaznaczył również, że "w czasie swoich występów w BVB (Piszczek) rozwinął się sportowo, a także - ze względu na swoją osobowość - stał się bardzo poważanym czołowym zawodnikiem".

Z przedłużenia kontraktu zadowolony jest również sam obrońca. Bardzo cieszę się z zaufania, jakie ma do mnie BVB, i jestem szczerze dumny z faktu, że jeszcze przez co najmniej dwa sezony będę grał w piłkę w czarno-żółtej koszulce przed naszymi wspaniałymi kibicami - stwierdził 31-latek w wypowiedzi dla klubowego portalu.

Piszczek trafił do Dortmundu z Herthy Berlin w 2010 roku. W obecnym sezonie zagrał w 31 z 39 meczów Borussii we wszystkich rozgrywkach: strzelił w nich pięć goli i zaliczył cztery asysty.

Na początku sezonu, kiedy klub sprowadził aż ośmiu nowych graczy, wielu ekspertów zastanawiało się, czy trener Thomas Tuchel nie zrezygnuje z usług polskiego obrońcy. Piszczek jednak przekonał do siebie szkoleniowca, udowadniając przy okazji, że w linii defensywy nie ma sobie równych: obecnie jest najskuteczniejszym obrońcą w Bundeslidze!

Do tej pory reprezentant Polski zagrał w 260 meczach Borussii Dortmund: na listę strzelców wpisał się 16-krotnie, zanotował także 49 asyst. Z drużyną z Westfalenstadion sięgnął po dwa mistrzostwa Niemiec (2011, 2012), Puchar Niemiec (2012) i Superpuchar Niemiec (2014).

(e)