SSC Napoli pokonało Chelsea Londyn 3:1 w pierwszym pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zwycięstwo zapewniły włoskiemu zespołowi dwa trafienia Ezequiela Lavezziego oraz bramka Edinsona Cavaniego. Autorem jedynego trafienia dla "The Blues" był Juan Mata.

Sensacja w mroźnej Moskwie - Real Madryt tylko zremisował 1:1 z CSKA w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. "Królewscy" po trafieniu Cristiano Ronaldo z pierwszej połowy kontrolowali mecz, a gola stracili w ostatnich sekundach spotkania - do siatki trafił Wernbloom. czytaj więcej

Napoli od początku pewnie ruszyło do ataku, ale jako pierwsi bramkę zdobyli goście z Londynu. Po fatalnym błędzie Paolo Cannavaro Juan Mata znalazł się w znakomitej sytuacji, którą pewnie wykorzystał. Przed przerwą gospodarze zdołali jednak zdobyć dwie bramki. Najpierw Ezequiel Lavezzi skutecznie uderzył sprzed pola karnego i nie dał szans Petrowi Cechowi, a tuż przed przerwą Edinson Cavani zdobył drugą bramkę.

W 65. minucie Lavezzi ponownie wpisał się na listę strzelców po dwójkowej akcji z Cavanim i tym samym ustalił wynik spotkania.

Napoli - Chelsea Londyn 3:1 (2:1)

Bramki: dla Chelsea - Juan Mata 27; dla Napoli - Ezequiel Lavezzi 38, 65, Edinson Cavani 45+1.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).

Napoli: Morgan De Sanctis; Hugo Campagnaro, Paolo Cannavaro, Salvatore Aronica - Christian Maggio, Goekhan Inler, Walter Gargano, Juan Zuniga; Marek Hamsik (82-Goran Pandew), Ezequiel Lavezzi (74-Blerim Dzemaili); Edinson Cavani.

Chelsea: Petr Cech; Branislav Ivanovic, Gary Cahill, David Luiz, Jose Bosingwa (12-Ashley Cole); Ramires, Raul Meireles (70-Michael Essien); Daniel Sturridge, Juan Mata, Florent Malouda (70-Frank Lampard); Didier Drogba.