SSC Napoli pokonało Chelsea Londyn 3:1 w pierwszym pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zwycięstwo zapewniły włoskiemu zespołowi dwa trafienia Ezequiela Lavezziego oraz bramka Edinsona Cavaniego. Autorem jedynego trafienia dla "The Blues" był Juan Mata.

Napoli od początku pewnie ruszyło do ataku, ale jako pierwsi bramkę zdobyli goście z Londynu. Po fatalnym błędzie Paolo Cannavaro Juan Mata znalazł się w znakomitej sytuacji, którą pewnie wykorzystał. Przed przerwą gospodarze zdołali jednak zdobyć dwie bramki. Najpierw Ezequiel Lavezzi skutecznie uderzył sprzed pola karnego i nie dał szans Petrowi Cechowi, a tuż przed przerwą Edinson Cavani zdobył drugą bramkę.

W 65. minucie Lavezzi ponownie wpisał się na listę strzelców po dwójkowej akcji z Cavanim i tym samym ustalił wynik spotkania.

Napoli - Chelsea Londyn 3:1 (2:1)

Bramki: dla Chelsea - Juan Mata 27; dla Napoli - Ezequiel Lavezzi 38, 65, Edinson Cavani 45+1.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).

Napoli: Morgan De Sanctis; Hugo Campagnaro, Paolo Cannavaro, Salvatore Aronica - Christian Maggio, Goekhan Inler, Walter Gargano, Juan Zuniga; Marek Hamsik (82-Goran Pandew), Ezequiel Lavezzi (74-Blerim Dzemaili); Edinson Cavani.

Chelsea: Petr Cech; Branislav Ivanovic, Gary Cahill, David Luiz, Jose Bosingwa (12-Ashley Cole); Ramires, Raul Meireles (70-Michael Essien); Daniel Sturridge, Juan Mata, Florent Malouda (70-Frank Lampard); Didier Drogba.