Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu 4. kolejki grupy C Ligi Mistrzów, a jego Barcelona zremisowała u siebie z Interem Mediolan. Z kolei Piotr Zieliński z Napoli zanotował asystę w spotkaniu z Ajaksem Amsterdam.

Robert Lewandowski najpierw zdobył bramkę w 82. minucie (wówczas na 2:2) - piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Interu i wpadła do bramki obok bezradnego golkipera gości Andre Onany. Natomiast w 90+2. minucie polski napastnik popisał się mocnym strzałem głową, ustalając wynik na 3:3.

Łącznie Lewandowski ma 91 goli w historii występów w Champions League.

W klasyfikacji wszech czasów ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 127.

Polak uratował w środowy wieczór szansę Barcelony na wyjście z grupy C, choć nie są one zbyt duże (w przypadku porażki Katalończycy straciliby je definitywnie).

Pewny awansu do 1/8 finału jest z tej grupy już Bayern Monachium. Były klub Lewandowskiego po zwycięstwie na wyjeździe nad Viktorią Pilzno 4:2 zgromadził komplet - 12 punków.

Drugi jest Inter z 7 pkt, trzecia Barcelona (4 pkt), a czeski zespół pozostaje bez punktu.

Awans Napoli

Napoli Piotra Zielińskiego nie zwalnia tempa. Do meczu z Ajaksem w grupie A włoski zespół przystępował z kompletem punktów i podbudowany niedawnym wyjazdowym zwycięstwem (4 października) nad drużyną z Amsterdamu aż 6:1.

W środę zapowiadało się na kolejne wysokie zwycięstwo Napoli w starciu z tym rywalem. Gospodarze szybko strzelili dwa gole. Już w czwartej minucie, po świetnym podaniu Zielińskiego (piłka przelobowała linię defensywy gości), efektownym trafieniem popisał się Meksykanin Hirving Lozano. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Giacomo Raspadori. Tuż po przerwie kontaktową bramkę dla Ajaksu zdobył Davy Klaassen, ale w 62. minucie gospodarze znów prowadzili różnicą dwóch goli (Gruzin Khvicha Kvaratskhelia z rzutu karnego).

Emocji wciąż nie brakowało. W 83. minucie kontaktową bramkę dla holenderskiego zespołu zdobył z rzutu karnego Steven Bergwijn, lecz w końcówce spotkania - po ogromnym błędzie defensywy gości - wynik na 4:2 ustalił Nigeryjczyk Victor Osimhen.

Napoli z kompletem 12 pkt jest pewne udziału w fazie pucharowej LM. Ajax ma tylko trzy "oczka".