W drugiej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji Legia Warszawa zmierzy się z lepszym zespołem z pary Caernarfon Town FC (Walia) - Crusaders FC (Irlandia Północna), a Śląsk Wrocław zagra z łotewskim zespołem FC Ryga. Losowanie odbyło się w Nyonie.

Obydwa polskie zespoły przystąpią do rywalizacji w Lidze Konferencji od drugiej rundy. Legia trafiła w niej na rywala z Walii lub Irlandii Północnej, a zespoły te rozegrają mecze 1. rundy 11 i 18 lipca.

Caernarfon Town zajął piąte miejsce w lidze walijskiej, a prawo gry w eliminacjach LK uzyskał poprzez krajowe baraże. Crusaders FC to czwarta drużyna ekstraklasy Irlandii Płn. i także do el. LK awansowała po barażach.

Drużyna FC Ryga wyeliminowała Piasta Gliwice

FC Ryga podobnie jak Śląsk zmagania w LK zacznie od drugiej rundy eliminacji. To ubiegłoroczny wicemistrz Łotwy i także w obecnych rozgrywkach (w systemie wiosna-jesień) zajmuje drugie miejsce. W ubiegłym roku zespół ten zdobył Puchar Łotwy.

W 2019 roku klub z Rygi wyeliminował Piasta Gliwice w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy. Pierwszy mecz u siebie ówczesny mistrz Polski wygrał 3:2, ale w rewanżu na wyjeździe przegrał 1:2.

Mecze tej rundy odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia. Legia pierwsze spotkanie rozegra u siebie, a Śląsk na wyjeździe.

Ścieżki Wisły Kraków

W 2. rundzie eliminacji LK może zagrać także Wisła Kraków, jeśli wcześniej odpadnie z eliminacji Ligi Europy. W takim przypadku rywalem krakowskiego zespołu będzie duński Broendby.

Jeśli jednak Wisła pokona pierwszą przeszkodę w Lidze Europy, czyli Llapi Podujeve - wicemistrza Kosowa, zagra w kolejnej rundzie z Rapidem Wiedeń.