Sześć tygodni potrwa przerwa w treningach piłkarza Borussii Dortmund i reprezentacji Polski Jakuba Błaszczykowskiego - poinformował lekarz niemieckiego klubu, Markus Braun. Szczegółowe badania potwierdziły pierwotne diagnozy, że w niedzielnym meczu ligowym z Hannoverem 96 (1:1) Błaszczykowski doznał kontuzji stawu skokowego. Uszkodzony został więzozrost, który łączy kość strzałkową z piszczelową.

Jeśli leczenie i rehabilitacja przebiegną pomyślnie, to Błaszczykowski wróci na boisko pod koniec listopada.

Z powodu kontuzji nie zagra jednak w październikowych meczach reprezentacji Polski - towarzyskim z RPA i z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata - oraz w listopadowym sparingu z Urugwajem. Opuści też trzy spotkania w Lidze Mistrzów i 6-7 kolejek Bundesligi.

Błaszczykowski miał w poniedziałek stawić się w Warszawie na zgrupowaniu przed towarzyską potyczką z RPA (12 października) i spotkaniem z Anglią (16 października) w eliminacjach mistrzostw świata. W jego miejsce selekcjoner Waldemar Fornalik powołał Jakuba Koseckiego z Legii Warszawa.

Piszczek w jedenastce kolejki "Kickera"

Błaszczykowski ucierpiał w niedzielnym spotkaniu Borussii z Hannoverem 96, które jednak dla pozostałych Polaków grających w barwach Borussii okazało się bardzo udane. Robert Lewandowski zdobył jedyną w tym meczu bramkę dla swojego zespołu, a podawał mu wtedy Łukasz Piszczek. Po meczu obrońca reprezentacji Polski po raz pierwszy w tym sezonie trafił do jedenastki kolejki, typowanej przez fachowy magazyn piłkarski "Kicker". Za występ przeciwko Hannoverowi został oceniony na 2,5 (noty przyznawane są w skali 1-6, im niższa tym lepsza). Taką samą notę dostał Lewandowski. Błaszczykowskiego, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko już w 39. minucie, oceniono go na 3,5.

W tym meczu, ale w zespole Hannoveru, do 67. minuty grał jeszcze jeden Polak - Artur Sobiech. Od "Kickera" dostał notę 4.

Również na 4 oceniony został Eugen Polanski z FSV Mainz, który wystąpił w pierwszej połowie spotkania z Fortuną Duesseldorf (1:0).