"Do 31 wzrosła łączna liczba przypadków Covid-19 w Pogoni Szczecin. Wczoraj (w niedzielę - red.) wieczorem otrzymaliśmy pozytywny wynik testu jednego z członków sztabu" - napisał rzecznik Pogoni Krzysztof Ufland. W ubiegłym tygodniu najpierw u jednego zawodnika, a później u czterech kolejnych wystąpiły objawy przeziębienia. Ekstraklasa rusza z testami we wszystkich klubach.


Na badania wymazowe skierowano ostatnio kilkudziesięcioosobową grupę piłkarzy, członków sztabu oraz pracowników, którzy w ostatnich dniach mieli, bądź mogli mieć bliski kontakt z chorymi. Sobotnia tura badań przyniosła kolejne wyniki dodatnie. Osoby te również zostały skierowane do odbywania kwarantanny domowej. Wyniki dodatnie dało łącznie 31 próbek. 

Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 5 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych.

Jak tłumaczy klub, trudna sytuacja zdarzyła się mimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej.

O sytuacji w Pogoni informowana jest Ekstraklasa SA oraz zespół medyczny PZPN. W tej chwili klub czeka na dalsze decyzje Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, którym będzie musiał się podporządkować.

Pogoń nie rozpocznie w poniedziałek zapowiadanej sprzedaży biletów na mecz z Jagiellonią Białystok. W zależności od najbliższych decyzji sanepidu oraz Ekstraklasy sprzedaż może zostać uruchomiona.


Przełożone rozgrywki siatkarskie

Nie odbędzie się środowy pojedynek Vervy Warszawa Orlen Paliwa ze Skrą Bełchatów. Według ostatnich informacji, w stołecznym klubie jest sześć osób zakażonych koronawirusem.

To zawodnicy oraz członkowie sztabu trenerskiego.

Verva to drugi klub, który zgłasza tego typu problemy. W Ślepsku Malow Suwałki na izolacji z powodu zakażenia jest obecnie 14 osób, w tym 10 siatkarzy.

Ekstraklasa zapowiada testy

W związku z kolejnymi przypadkami Covid-19 u zawodników, Ekstraklasa rozpoczyna testy we wszystkich klubach. Zaplanowano je na wtorek i środę. Wyniki poznamy w drugiej części tygodnia. W tym tygodniu powinniśmy się też dowiedzieć więcej o stanie zdrowia sztabowców reprezentacji Polski. Wyniki powinny pojawić się w tę środę.

Nadal duży przyrost zachorowań

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1350  osób. To o 187 przypadków mniej niż wyniósł piątkowy rekord - wynika z niedzielnej statystyki Ministerstwa Zdrowia. Z powodu Covid-19 zmarło kolejnych osiem osób.

W miniony piątek odnotowano najwięcej dobowych nowych przypadków Covid-19. Było ich 1 587.

Jak poinformował w niedzielę resort zdrowia, najwięcej nowych przypadków - aż 193 - odnotowano w województwie mazowieckim

Na kolejnych miejscach znalazły się województwa: pomorskie (191), małopolskie (152), wielkopolskie (102), śląskie (93), łódzkie (86), warmińsko-mazurskie (82), lubelskie (77), kujawsko-pomorskie (72), podkarpackie (70), podlaskie (65), zachodniopomorskie (57), dolnośląskie (49), świętokrzyskie (39), opolskie (16) i lubuskie (6).


Opracowanie: