Alicia Keys, Shakira czy Black Eyed Peas zagrają w towarzystwie gwiazd afrykańskiej muzyki z RPA w koncercie, który uświetni rozpoczęcie piłkarskich mistrzostw świata. Impreza odbędzie się dzień przed meczem otwarcia mundialu - 10 czerwca - w Johannesburgu. Pierwsze nazwiska wykonawców ogłosiła Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA). Kolejne zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.

W koncercie z okazji pierwszego w historii mundialu na kontynencie afrykańskim nie mogło zabraknąć gwiazd największego formatu. To będzie świadectwo uniwersalności i społecznej roli futbolu oraz muzyki - powiedział sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke.

Show potrwa trzy godziny. Jego reżyserem będzie laureat nagrody Emmy Kevin Wall. Pokażemy całemu światu, że mistrzostwa świata odbędą się w Afryce. Po tym koncercie już nikt nie będzie miał wątpliwości - zapowiedział Wall.

11 czerwca w Johannesburgu w meczu otwarcia mistrzostw świata drużyna gospodarzy zmierzy się z Meksykiem. Turniej potrwa do 11 lipca.