Reprezentacja Kataru piłkarzy ręcznych stanowi tygiel zawodników z różnych państw, którzy przynajmniej do olimpiady w Rio de Janeiro będą tymczasowymi obywatelami tego kraju. Zespół gospodarzy mistrzostw świata będzie rywalem Polaków w półfinale turnieju.

Walczymy z Katarem! Dołącz i wspieraj naszych w największej strefie kibica!

Po fantastycznym zwycięstwie nad Chorwacją nasi szczypiorniści zagrają w piątek w półfinale mistrzostw świata z gospodarzami turnieju - Katarem. Zwycięstwo pozwoli im powalczyć o złoto. Czego w tym momencie potrzebują najbardziej? Naszego głośnego wsparcia! RMF FM, TVP INFO i miasto Kraków... czytaj więcej

Miejscowi szejkowie nie żałowali pieniędzy i za bajońskie sumy sprowadzili do siebie czołowych zawodników, głównie z Europy.

Na razie ta polityka, może niezbyt zgodna z duchem olimpijskim, przynosi efekty. Zespół w tym składzie osobowym trenuje razem prawie od roku i już zanotował kilka sukcesów. W 2014 r. sięgnął po mistrzostwo Azji i triumfował w Igrzyskach Azjatyckich. Teraz osiągnął sukces, którego nikt wcześniej się nie spodziewał i wszedł do czołowej czwórki czempionatu globu.

Na stanowisko selekcjonera wybrano uważanego przez niektórych za najlepszego szkoleniowca globu Hiszpana Valero Riverę Lopeza, który przed dwoma laty doprowadził drużynę swojego kraju do złotego medalu MŚ. Obecnie Hiszpanów trenuje Manolo Cadenas, zatrudniony równolegle w Orlenie Wiśle Płock.

Ich największe gwiazdy to świetni bramkarze: ściągnięty z FC Barcelony Bośniak Danijel Saric i Czarnogórzec Goran Stojanovic oraz zajmujący z 55 trafieniami drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych jego rodak Zarko Markovic (prowadzi Słoweniec Dragan Gajic - 56).

Ciekawą postacią jest m.in. Bertrand Roine, który z reprezentacją Francji w 2011 roku sięgnął po złoto MŚ. Na prawe skrzydło "ściągnięto" kolejnego Bośniaka Eldara Memisevica. Nie brak też wsparcia z innych kontynentów. Tu wyróżniają się Egipcjanin Hassan Mabrouk i Kubańczyk Rafael Capote.

Katarczycy przeszli jak burza przez pierwszą fazę MŚ, w której przegrali jedynie z obrońcami tytułu Hiszpanami 25:28 i zajęli w grupie A drugie miejsce. W 1/8 finału wyeliminowali Austrię 29:27, a w ćwierćfinale Niemców 26:24, z którymi Polacy zanotowali porażkę na inaugurację mundialu 26:29.

Początek piątkowego meczu półfinałowego Polska - Katar w mogącej pomieścić 15,3 tys. widzów hali w Lusajl o godz. 16.30 czasu polskiego. Drugie spotkanie najlepszej czwórki Hiszpania - Francja o 19.

RMF FM, TVP INFO i Miasto Kraków zapraszają do największej strefy kibica, gdzie wspólnie oglądać będziemy jutrzejszy mecz POLSKA – KATAR. Olbrzymi telebim stanie na Małym Rynku. Już kilka godzin przed rozpoczynającym się o 16:3i meczem będzie można oglądać tam przekaz TVP SPORT. Specjalny program w RMF FM wprost ze strefy kibica na Małym Rynku poprowadzą Kasia Wilk i Kamil Baleja.

(j.)