Pewny już trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego Holender Max Verstappen (Red Bull) wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi, ostatnią rundą mistrzostw świata Formuły 1.

Verstappen pokonał okrążenie w trzeciej serii kwalifikacji w czasie 1.23,445. Drugi wynik uzyskał Monakijczyk Charles Leclerc (Ferrari) - 0,139 s straty, a trzeci Australijczyk Oscar Piastri (McLaren) - 0,337.

Holender wywalczył pole position po raz 12. w obecnym sezonie, a 32. w karierze. W niedzielę powalczy o swój 54. triumf i jeśli odniesie sukces, będzie samodzielnie trzeci w klasyfikacji wszech czasów. Obecnie dzieli tę pozycję z Niemcem Sebastianem Vettelem, a więcej mają tylko Brytyjczyk Lewis Hamilton - 103 i inny reprezentant Niemiec Michael Schumacher - 91.

Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 14 czasu polskiego.