Obrońca Manchesteru United i piłkarskiej reprezentacji Anglii Rio Ferdinand został ukarany przez krajowy związek piłki nożnej grzywną w wysokości 45 tys. funtów. To kara za jego rasistowski komentarze pod adresem Ashleya Cole'a umieszczony na Twitterze.

Ferdinand nazwał swojego kolegę z klubu "lodem czekoladowym". To określenie nie spodobało się władzom piłkarskim w Anglii. Postanowiły one ukarać piłkarza, a w oficjalnym oświadczeniu napisały, że jego zwrot był "niestosowny".

Zawodnik Czerwonych Diabłów napisał kontrowersyjny komentarz po tym, jak Cole wziął udział w procesie przeciwko swojemu koledze z drużyny Johnowi Terryemu, który oskarżony był o rasistowskie zachowanie w stosunku do młodszego brata Ferdinanda, ale został uznany za niewinnego.

Gdy internauci pokazali swoje oburzenie wpisem członka brytyjskiej kadry, zawodnik usunął swój komentarz. Tłumaczył się, że nie miał nic złego na myśli. Wyjaśniał, że chodziło mu tylko o to, iż Cole należy do fałszywych ludzi i nie należy mu ufać.