Swoich meczów nie wygrał dziś żaden zespół z ligowej czołówki. Najgorzej wypadł wicelider tabeli - Polonia Warszawa przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1. Górnik Zabrze zremisował u siebie 0:0 z Pogonią Szczecin, a Lechia Gdańsk na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:1.

Polonia Warszawa 0 - 1 Zagłębie Lubin

Przed meczem z Zagłębiem trener Polonii Piotr Stokowiec przestrzegał, że to dla jego podopiecznych może być bardzo trudne spotkanie. Jak się okazało, miał rację, bo choć gospodarze w tym meczu zdecydowanie przeważali, to komplet punktów pojechał do Lubina. Poloniści oddali na bramkę Michała Gliwy 17 strzałów (8 celnych), goście 6 (5 celnych). Jeszcze gorzej dla "Miedziowych" wygląda statystyka dośrodkowań. 33 po stronie Polonii i 9 po stronie Zagłębia. W futbolu liczą się jednak bramki, a tu lepiej spisali się napastnicy z Lubina. W 62. minucie po rajdzie lewą stroną Liry do siatki trafił z bliska Papadopulos. Polonia mogła chwilę później wyrównać, ale po strzale głową Adama Kokoszki piłkę sprzed linii bramkowej wybił Aleksandar Tunczew. W 79. minucie próbował z kolei Dwaliszwili - kopnął nad poprzeczką. W końcowych fragmentach meczu dobrze broniący się goście nie pozwolili już na wiele piłkarzom "Czarnych Koszul." Zagłębie kontynuuje więc świetną serię - był to trzeci zwycięski mecz "Miedziowych" z rzędu i trzeci bez straconej bramki.

GKS Bełchatów 1 - 1 Lechia Gdańsk

Ważny punkt wywalczył GKS Bełchatów. Czerwona latarnia ligi zremisowała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Goście przyjechali do Bełchatowa bez swojego najlepszego strzela Abdou Razacka Traore, ale trener Bogusław Kaczmarek zapewniał, że nie będzie to stanowić żadnej przeszkody. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale na boisku nie było widać różnicy, która dzieli obie drużyny w ligowej tabeli. To gospodarze stworzyli sobie więcej sytuacji i to oni na początku drugiej połowy zdobyli bramkę. W 47. minucie Tomasz Wróbel z lewej strony boiska zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Łukasza Madeja, który po raz pierwszy w barwach PGE GKS wpisał się na listę strzelców. Jedenaście minut później znów był jednak remis. W prostej sytuacji Maciej Wilusz w polu karnym miał tak duże kłopoty z powstrzymaniem Ricardinho, że w końcu upadł na murawę. Przewracając się spowodował również upadek rywala i sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany. Później jeszcze Paweł Buzała nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Michałem Buchalikiem. Bełchatowianie remisem sprawili sobie mały prezent na 26 urodziny klubu.

Górnik Zabrze 0 - 0 Pogoń Szczecin

Szczecinianie w ostatnich trzech meczach nie stracili ani jednej bramki, a wzbogacili się aż o siedem punktów. Z kolei Górnik, który jeszcze niedawno był w ligowym czubie w trzech spotkaniach zgarnął tylko dwa punkty. Tym razem Zabrzanie nie potrafili pokonać u siebie ligowego beniaminka. To nie był wielki mecz w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Brakowało klarownych sytuacji, do słabego poziomu spotkania dostosował się także czołowy strzelec Ekstraklasy, Arkadiusz Milik. Najlepszą okazję przed przerwą zmarnował Akahoshi - strzał Japończyka z największym trudem obronił Łukasz Skorupski. Po przerwie żadna drużyna nie miała tak dobrej okazji, choć piłka wpadła raz do siatki Górnika - Emil Noll był jednak na spalonym. Gospodarze kończyli mecz w "10" po czerwonej kartce dla Aleksandra Kwieka.