Polonia Warszawa kontra Zagłębie Lubin - to najciekawszy dziś mecz naszej Ekstraklasy. Emocje także w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie Pogoń Szczecin. Lechia pojechała do Bełchatowa bez Abdou Razacka Traore.

Napastnik z Burkina Faso pali się do gry, ale trener Bogusław Kaczmarek nie zabrał go do Bełchatowa. To efekt kontuzji, której Traore doznał w meczu z Widzewem; ma naciągnięte mięśnie szyi i przesunięcie dysku. Trener zapewnia, że brak Traore nie odbije się na jakości gry Lechii. I statystyki to potwierdzają. W tym roku bramkostrzelnego napastnika zabrakło w meczu z Ruchem Chorzów, ale mimo to Lechia wygrała 1:0. Pytanie, jak zagrają potrzebujący punktów gospodarze. Można się spodziewać, że Michał Probierz postawi na ofensywę. Ważny jubileusz czeka Łukasza Surma. Doświadczony pomocnik Lechii zagra przeciwko Bełchatowowi mecz numer 400 w naszej Ekstraklasie.

Ciekawie zapowiada się mecz w Warszawie. Polonia podejmie Zagłębie Lubin. Wiemy, że Zagłębie po ostatnich dwóch zwycięstwach jest na fali wznoszącej. Myślę, że mecz z pewnością nie będzie łatwy. Nie tylko pod względem walki, lecz także piłkarsko. Mam nadzieję, że spotkanie będzie dobrym widowiskiem - mówił na przedmeczowej konferencji młody polonista Adam Pazio. Kłopot numer jeden w Polonii to rzuty karne. Liczba niewykorzystanych w tym sezonie jedenastek jest imponująca i z pewnością wpływa destrukcyjnie na morale drużyny. Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed meczem, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas kolejny trudny bój. Spotkanie z Zagłębiem to najtrudniejszy mecz, jaki do tej pory przychodzi nam rozegrać - komentuje trener "Czarnych Koszul" Piotr Stokowic. Opinia ta może nieco dziwić. W końcu Polonia jest w tabeli 2., a Zagłębie - 14.

Emocji nie powinno zabraknąć w Zabrzu, gdzie Górnik zagra z Pogonią Szczecin. Zabrzanie ostatnio złapali lekką zadyszkę - wygrali tylko jeden z ostatnich czterech spotkań (z Bełchatowem). Z kolei Pogoń po trzech porażkach z rzędu ostatnio zanotowała dwa zwycięstwa (Bełchatów i Ruch).