W pierwszym meczu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Korona Kielce pokonała Piasta Gliwice aż 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Szekely, Stano, Lenartowski i Jovanović. Po tym spotkaniu Korona awansowała na 11. miejsce w tabeli.

Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Rumun Janos Szekely. Błąd popełnili obrońcy Piasta, którzy dość nieudolnie próbowali przeciąć dośrodkowanie. Piłka trafiła do Szekelego, a ten atomowym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Dariusza Trelę.

Przed przerwą więcej bramek nie padło, choć nie brakowało emocji - także poza boiskiem. Pod koniec pierwszej części gry trener Marcin Brosz zdecydował się zdjąć z murawy brutalnie grającego i już ukaranego żółtą kartką Fernando Cuerdę. Hiszpan opuścił boisko nie przechodząc przez strefę zmian, na co arbitrowi zwrócił uwagę rezerwowy Korony Aleksandar Vuković. Cuerda zaatakował później Serba w tunelu prowadzącym z boiska do szatni. Miał nawet uderzyć swojego rywala. Sprawą z pewnością zajmie się Komisja Ligi.

Gol Jovanovicia ozdobą meczu

Kilka minut po wznowieniu gry obrona gości znów dała się zaskoczyć. Dośrodkowanie Tomasza Lisowskiego wykorzystał Pavol Stano. Dziesięć minut później Gliwiczanie stracili chyba resztki nadziei na korzystny wynik, bo trzeciego gola dla gospodarzy dorzucił Artur Lenartowski.

Później w poprzeczkę trafił jeszcze strzałem piętą Maciej Korzym, a kwadrans przed końcem spotkania wynik ustalił Vlastimir Jovanović. Piękny, techniczny strzał będzie zapewne ozdobą tego weekendu w naszej Ekstraklasie.

Zwycięstwo pozwoliło awansować Koronie na 11. miejsce w tabeli. Drużyna z Kielc przerwała passę trzech spotkań bez zwycięstwa. Z kolei Piast, po dwóch wygranych z rzędu, tym razem był słabszy od rywala.

Korona Kielce - Piast Gliwice 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Janos Szekely (2), 2:0 Pavol Stano (48), 3:0 Artur Lenartowski (58), 4:0 Vlastimir Jovanović (76).

Żółte kartki: Tadas Kijanskas, Tomasz Lisowski (Korona) - Fernando Cuerda, Ruben Jurado, Artis Lazdins, Adrian Klepczyński (Piast).