Wiadomość o narodzinach syna piłkarza Barcelony Gerarda Pique i gwiazdy muzyki pop kolumbijskiej piosenkarki Shakiry zelektryzowała światowe media. Okazało się jednak, że był to... żart z okazji hiszpańskiego Dnia Niewiniątek.

"Jak niektórzy z was wiedzą, Gerard i ja jesteśmy bardzo szczęśliwi. Czekamy na nasze pierwsze dziecko” - napisała na swojej stronie internetowej Shakira. Nie wiadomo, kiedy maluch przyjdzie na świat. Piosenkarka i piłkarz FC Barcelony poznali się w 2010 roku podczas kręcenie teledysku. czytaj więcej

Nasz syn się urodził! Jesteśmy bardzo szczęśliwi! Dziękujemy za wszystkie wasze życzenia! - napisał Pique na swoim koncie na Twitterze.

Media zareagowały natychmiast, eksponując na stronach internetowych sensacyjne tytuły. Nie wszyscy dziennikarze skojarzyli, że 28 grudnia jest świętowany w Hiszpanii jako Dzień Niewiniątek (Dia de los Santos Inocentes, Dzień Świętych Młodzianków), który stanowi okazję do żartów i kawałów i jest odpowiednikiem obchodzonego w Polsce i w wielu innych krajach prima aprilis.

Po niedługim czasie piłkarz Barcelony nie pozostawił wątpliwości, że chodziło o żart. On (syn) ma już nawet imię. Innocenty! Radosnego Święta Niewiniątek dla wszystkich - dodał piłkarz.

Część mediów nie poznała się jednak na dowcipie. Dzisiaj nie jesteśmy zbyt zadowoleni z Gerarda Pique - ocenił brytyjski tabloid "Daily Mirror", a największy hiszpański dziennik "El Pais" podkreślił, że "Shakira i Pique są rodzicami... najgorszego kawału roku".