Mateusz Klich asystował przy czterech golach dla PEC Zwolle w wygranym u siebie 6:1 meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Holandii z ADO Den Haag. Taki rezultat dał zespołowi reprezentanta Polski awans na trzecie miejsce w tabeli.

23-letni Klich rozegrał całe spotkanie. Asystował przy pierwszych czterech trafieniach dla Zwolle. Podania polskiego pomocnika na gole zamienili Mustafa Saymak - w 22. i 38. minucie oraz były piłkarz Lechii Gdańsk, pochodzący z Ghany Fred Benson w 45. i 54. W końcówce bramki dla gospodarzy zdobyli także Bram van Polen oraz Giovanni Hiwat. Dla rywali w 62. minucie trafił Duńczyk Mathias Gehrt.

W 10 meczach obecnego sezonu holenderskiej ekstraklasy PEC Zwolle zgromadziło 18 punktów. Tyle samo mają w dorobku drugie PSV Eindhoven i czwarty Ajax Amsterdam. Prowadzi Twente Enschede - 19 pkt.