Belgijka Kim Clijsters zakończyła sportową karierę. Jedna z najlepszych tenisistek ostatnich lat pożegnała się ze światowymi kortami w pokazowym meczu z Venus Williams. Clijsters wygrała z Amerykanką w Antwerpii 6:3, 6:3.

Pożegnalny mecz 29-letniej zawodniczki z trybun, wśród 13-tysięcznej widowni, obserwował następca tronu książę Philippe. Clijsters zdecydowała się natomiast na rozbrat z tenisem pod koniec sierpnia. Przegrała wtedy w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open z Brytyjką Laurą Robson.

Belgijka już raz przerwała swoją karierę. W latach 2007-09 zdecydowała się na rezygnację z gry, by urodzić córkę Jady Elly. Gdy wróciła, zwyciężyła w US Open. Przeszła tym samym do historii, będąc pierwsza nierozstawioną i startującą z dziką kartą zawodniczką, której to się udało.

Czołowa tenisistka w Wielkim Szlemie

Clijsters wygrała łącznie 41 turniejów WTA w grze pojedynczej oraz 11 w deblu. Trzykrotnie triumfowała w US Open (2005, 2009, 2010), raz w Australian Open (2011), a ponadto w grze podwójnej w Wimbledonie i Roland Garros w 2003 roku. Na korcie zarobiła ponad 24 miliony dolarów.