Piłkarze Celticu Glasgow najwyraźniej zbyt długo świętowali zdobycie mistrzostwa Szkocji. Podopieczni Gorgona Strachana przegrali w niedzielę na Celtic Park z Heart of Midlothian 1:3.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Mistrzowie nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi golem. W drugiej części meczu goście ruszyli do ataku. W 57. minucie Artur Boruc skapitulował po raz pierwszy po strzale Kestutisa Ivaskeviciusa. Kolejna bramka dla Heart of Midlothian padła cztery minuty później. Polskiego bramkarza tym razem pokonał Andrew Driver.

Kontaktowego gola dla mistrzów Szkocji zdobył Steven Pressley. Goście nie zamierzali się jednak poddawać. Wynik spotkania ustalił w 71. minucie Michal Pospisil, którzy wykorzystał rzut karny.

W drużynie Celticu zabrakło Macieja Żurawskiego, który leczy kontuzję.