Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski otrzymał od niemieckiego dziennika "Kicker" ocenę 3,5 w pięciostopniowej skali (gdzie 1 to najwyższa nota) za występ w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie (0:3). Najwyżej - na jedynkę - oceniono Lionela Messiego.

Zdobywca dwóch bramek otrzymał notę oznaczającą "klasę światową". Argentyńczyk w 77. minucie pokonał Manuela Neuera strzałem z mniej więcej 18 metrów, a trzy minuty później efektownie minął Jerome'a Boatenga i posłał piłkę do siatki sprytną podcinką.

Wcześniej Neuer powstrzymał m.in. ataki Urugwajczyka Luisa Suareza i Brazylijczyka Neymara. Dziennikarze "Kickera" docenili jego postawę, przyznając mu ocenę 1,5 - drugą najwyższą w meczu.

Robert Lewandowski zmarnował w 18. minucie najlepszą okazję Bayernu w tym meczu, a później nie mógł zdziałać na boisku wiele, ponieważ defensywa rywali odcinała go od podań.

W ekipie Bawarczyków wyżej od Polaka oceniono Neuera, Brazylijczyka Rafinhę (3) oraz Xabiego Alonso (3). Natomiast w zespole rywali gorszą ocenę otrzymał tylko Sergio Busquets (4).

Rewanż rozegrany zostanie 12 maja w Monachium.

W drugim półfinale Juventus Turyn rywalizuje z Realem Madryt. We Włoszech gospodarze wygrali 2:1.