Robert Kubica wystartuje w listopadzie w dwóch rajdach we Francji i we Włoszech jadąc Citroenem C4 WRC - poinformował francuski koncern samochodowy. Potwierdził tym samym doniesienia pojawiające się nieoficjalnie od kilku dni.

Polski kierowca Formuły 1 wciąż przechodzi rehabilitację po groźnym wypadku, do którego doszło w lutym 2011 roku. W planach ma start w 31. Trofeo di Como, końcowej rundzie Trofeo Rally Asfalto (15-17 listopada), a tydzień później w 58. Rallye du Var, finale asfaltowych mistrzostw Francji (23-25 listopada). 27-letni Kubica już dwukrotnie startował w du Var. W 2009 zajął 29. miejsce jadąc Clio R3, rok później był czwarty za kierownicą Clio S1600.

Nie mogę się doczekać, kiedy wystartuję samochodem tak szybkim jak C4 WRC. Rajdy to jedna z moich najbardziej ulubionych form motorsportu. Po pierwszych testach WRC, start w Rally di Como da mi okazję wyczucia samochodu na asfalcie - powiedział Kubica.

Na początku lutego zeszłego roku na trasie rajdu Ronde di Andora Polak miał groźny wypadek. Na początku września tego roku pojawił się na starcie rajdu Ronde Gomitolo di Lana w Piemoncie. Jak podkreśla, cały czas ma nadzieję, że zasiądzie za sterami bolidu F1.