​Wydział Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nałożył na KS Łomianki karę w wysokości 500 złotych. Sobotni mecz tego klubu z Polonią Warszawa w 4. lidze został przerwany z powodu wybryków pseudokibiców. Wciąż nie podjęto decyzji w sprawie wyniku.

W czwartek wieczorem Wydział Dyscypliny MZPN przeprowadził rozmowy m.in. z sędziami i delegatem sobotniego spotkania, a także z przedstawicielami obu drużyn.

Klub z Łomianek musi zapłacić 500 złotych, natomiast delegat meczu za niedopełnienie obowiązków otrzymał karę indywidualną w postaci upomnienia. Orzeczenie jest nieprawomocne, stronom przysługuje prawo do odwołania - powiedział wiceprezes MZPN ds. bezpieczeństwa Mirosław Starczewski.

Jak dodał, nie chce na razie komentować czwartkowego orzeczenia. Mogę to zrobić po uprawomocnieniu się decyzji - dodał.

Co ciekawe, 500 złotych to nie jest najniższa możliwa kara przewidziana w regulaminie dyscyplinarnym (taką jest 300 zł).

Sobotni mecz w Łomiankach z powodu wybryków miejscowych pseudokibiców przerwano w 35. minucie przy stanie 2:0 dla Polonii. Sędzia podjął taką decyzję m.in. po kolejnym wywieszeniu transparentu z obraźliwym napisem pod adresem drużyny gości. Poza tym kibice rzucali petardy hukowe pod nogi piłkarzy wykonujących aut, a jeden z nich wbiegł z trybun na boisko.

To byli miejscowi fani, ale sądząc po okrzykach - sympatyzujący z Legią - przyznał wówczas Starczewski.

Po przerwaniu zawodów sytuacja wciąż była napięta. Na murawę wtargnęło kilkudziesięciu kibiców, interweniowała policja. W sumie w sobotę i niedzielę zatrzymano trzynaście osób.

Decyzję w sprawie ostatecznego wyniku meczu miał podjąć w środę Wydział Gier MZPN, ale scedował werdykt na Wydział Dyscypliny. W czwartek... znów nie ustalono w tej sprawie nic konkretnego.

Sprawa wyniku wraca do Wydziału Gier, który musi już podjąć decyzję. Kiedy? Na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział wiceprezes Starczewski.

W ubiegłym sezonie Polonia występowała w ekstraklasie. Ogromne zadłużenie sprawiło jednak, że "Czarne Koszule" nie otrzymały licencji na kolejny sezon i zostały zdegradowane. Warszawski klub rozpoczyna odbudowę od czwartej ligi (piąty poziom rozgrywek), w oparciu o MKS Polonia, czyli młodzieżową sekcję z Konwiktorskiej.

Przed spotkaniem 3. kolejki w Łomiankach poloniści nie rozegrali oficjalnego meczu. Spotkania u siebie z Wisłą II Płock i Bugiem Wyszków zostały przełożone.