Powrót na boisko Alessandro del Piero po kontuzji mięśnia nie pomógł piłkarzom Sydney FC. W meczu ligi australijskiej drużyna słynnego Włocha przegrała 1:2 z Newcastle Jets, gdzie występuje inna była gwiazda futbolu, Anglik Emile Heskey.

Wszystkie trzy bramki padły w pierwszej połowie spotkania. W 13. minucie do siatki Sydney trafił Craig Goodwin, a w 26. minucie Heskey podwyższył na 2:0. Kontaktowego gola sześć minut później zdobył Panamczyk Yairo Yau. Jeśli będziemy polegać wyłącznie na 38-letnim graczu, który na

dodatek niedawno wrócił po kontuzji, to trochę przerażające i

niepokojące - skomentował ten wynik trener Frank Farina.

Po 12 meczach Sydney FC ma na koncie tylko trzy zwycięstwa. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z liderem tabeli Central Coast Mariners.

W A-League Del Piero, mistrz świata z 1996 roku, jest najlepiej zarabiającym piłkarzem. Jego roczną pensję szacuje się na dwa miliony dolarów. W reprezentacji Italii w latach 1995-2008 rozegrał 91 meczów i strzelił 27 bramek.