Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w finale biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Polka z czasem 49,57 s okazała się gorsza jedynie od Dominikanki Marileidy Paulino, która metę przekroczyła z czasem 48,76.

Trzecia była Sady Williams z Barbadosu z czasem 49,60.

Kaczmarek w poniedziałek uzyskała drugi wynik w karierze - 49,50 i był to najlepszy czas półfinałów.

Chciałam zmęczyć swoje potencjalne rywalki. Mam nadzieję, że wytrzymam i będę w stanie powtórzyć to w finale - mówiła Kaczmarek po biegu półfinałowym.

Skrzyszowska bez finału

W pozostałych konkurencjach rywalizacja nie szła po myśli Polaków. Pia Skrzyszowska nie awansowała do finału biegu na 100 m ppł. Reprezentantka Polski czasem 12,71 zajęła czwarte miejsce w trzecim biegu półfinałowym i została sklasyfikowana na 12. pozycji.

Alicja i Aneta Konieczek nie awansowały do finału biegu na 3000 m. Alicja poprawiła rekord życiowy na 9.23,45 i zajęła szóste miejsce w pierwszym biegu, natomiast Aneta uzyskała czas 9.45,61 i była 11. w drugiej serii.

Adrianna Laskowska odpadła w eliminacjach trójskoku.