Na zakończenie lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium wspaniały prezent polskim kibicom sprawiły sztafety 4x100 m. Panie wywalczyły srebrny medal, a panowie sięgnęli po brąz. Obie ekipy ustanowiły rekordy Polski.

Biało-Czerwone w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda finiszowały z czasem 42,61, bijąc rekord Polski.

Niedługo przed startem w sztafecie Skrzyszowska wywalczyła złoto w biegu na 100 m przez płotki. Kiełbasińska z kolei zdobyła w Monachium aż trzy medale, wcześniej sięgnęła po brąz indywidualnie i srebro w sztafecie 4x400 m.

W niedzielnym finale triumfowały Niemki z czasem 42,34, a brąz zdobyły Włoszki, które uzyskały czas 42,84.

Brązowy medal męskiej sztafety

Chwilę przed finałem pań polscy sprinterzy w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć zdobyli brązowy medal w sztafecie 4x100 m. Wygrali Brytyjczycy, a po srebro sięgnęli Francuzi.

Polacy umiejętnie przekazywali sobie pałeczkę. Biegnący na ostatniej zmianie Kopeć utrzymał trzecie miejsce i wbiegł na metę ustanawiając rekord kraju - 38,15.

Brytyjczycy poprawili rekord mistrzostw Europy na 37,67, zaś Francuzi uzyskali wynik 37,94.

W Monachium polscy lekkoatleci zdobyli 14 medali, w tym trzy złote.