To będzie prawdziwa muzyczna gratka: 9 lipca 2017 roku na scenie sopockiej Opery Leśnej wystąpi Sir Elton John! Koncert odbędzie się w ramach światowej trasy Wonderful Crazy Night, promującej ostatni album artysty pod tym samym tytułem.

Podczas lipcowego show w Polsce Elton John zaprezentuje zarówno największe hity, które wylansował w trakcie swojej ponad 50-letniej kariery, jak i utwory pochodzące z najnowszego, 33. już krążka "Wonderful Crazy Night".

Na scenie będzie mu towarzyszył zespół znakomitych muzyków: perkusista Nigel Olsson, gitarzysta Davey Johnstone, Matt Bissonette na gitarze basowej, John Mahon na instrumentach perkusyjnych i Kim Bullard na klawiszach.

Show w Operze Leśnej zapowiada się na najgorętszą muzyczną imprezę przyszłych wakacji na polskim Wybrzeżu.

Bilety są już dostępne w przedsprzedaży na stronie www.eltonjohn.com, a regularna sprzedaż ruszy 4 listopada na www.eventim.pl.

Organizatorem koncertu jest Rocket Music Group, we współpracy z Concerts International Peter Rieger GmbH i partnerami: Barracuda Music GmbH, BART i Fundacją Peace Festival.

250 mln sprzedanych płyt, ponad 4 tysiące koncertów i tytuł szlachecki

Spektakularne widowiska Eltona Johna, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki rozrywkowej, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Od początku swojej kariery w 1969 roku artysta zagrał ponad 4 tysiące koncertów w przeszło 80 krajach. W Polsce wystąpił ostatnio na tegorocznej edycji Life Festivalu Oświęcim.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych i multiplatynowych płyt. Jego albumy rozeszły się łącznie w... 250 milionach egzemplarzy! Właśnie do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów: wypuszczony w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind" osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych, zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".

Artysta został uhonorowany licznymi nagrodami, odznaczeniami, tytułami i wyróżnieniami. Jest m.in. laureatem pięciu nagród Grammy i specjalnej statuetki Legend Grammy Award, przyznawanej wybitnym artystom, którzy mieli znaczący wpływ na historię muzyki. Na koncie ma Oscara za piosenkę do filmu "Król Lew", a także Tony Award, BRIT Award i wiele innych prestiżowych wyróżnień. Trzy lata temu, w 2013 roku, został pierwszym laureatem nagrody BRITs Icon Award, która przyznawana jest wyjątkowym osobowościom za ich osiągnięcia muzyczne, pozostawiające trwały ślad w kulturze narodowej.

Za zasługi dla muzyki, ale także działalność charytatywną królowa Elżbieta II nadała Eltonowi Johnowi tytuł szlachecki.


(e)