Najpierw, kilka tygodni temu, na świat przyszedł mały dzioborożec palawański, a w ostatnich dniach we wrocławskim ogrodzie zoologicznym urodziły się pisklęta kilkunastu innych gatunków ptaków. Po raz pierwszy w hodowli ZOO przyszły na świat papużki ostrosterne.

We wrocławskim zoo wykluły się pisklęta kilkunastu gatunków ptaków. Jednym z nich jest dzioborożec palawański. Zoo we Wrocławiu jest jedynym ogrodem na świecie, który rozmnożył ten gatunek. Na rmf24.pl pisaliśmy o tym na początku czerwca. 

Młody stawia już "pierwsze kroki"

W tym roku po raz kolejny wykluł się dzioborożec palawański, a Zoo we Wrocławiu pozostaje jedynym ogrodem na świecie, któremu z sukcesem udało się rozmnożyć ten gatunek.

19 lipca młody i jego matka wydostały się z dziupli. Spośród czterech jaj, które zaobserwowaliśmy na kamerze umieszczonej w gnieździe, prawdopodobnie tylko trzy były zapłodnione. Odchowało się jedno pisklę. Samiec karmił pisklę i jego mamę przez mały otwór wlotowy, wyjaśniła Weronika Skupin z Wydziału Marketingu ZOO Wrocław.

Dodała przy tym, że inne dzioborożce mieszkające w Ptaszarni, dzioborożce białodziobe, także mogą doczekać się pisklęcia. Samica zaczyna się zamykać w gnieździe, gdzie złoży jaja. W tym pawilonie czekamy jeszcze na korońce oraz arasari czarnogłowe, powiedziała. 

Kolejny sukces. Na świat przyszły popużki

W Ptaszarni po raz pierwszy w hodowli wrocławskiego zoo przyszły na świat papużki ostrosterne. Te pochodzące z południowo-wschodniej Australii papugi są bardzo rzadkie w naturze, informuje Weronika Skupin.

Z kolei w Afrykarium w ostatnim czasie wykluła się czapla złotawa. W pawilonie Kongo można spotkać także młode bączki, oraz, po raz pierwszy urodzone we wrocławskim zoo, dwa sierpodudki purpurowe.