Do poważnie wyglądającego wypadku doszło w Łomnicy, w gminie Głuszyca, na Dolnym Śląsku. 41-letni mężczyzna uderzył samochodem w drzewo. Jak się okazało, kierowca był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Trafił do szpitala.

19 maja około godziny 7 policjanci otrzymali informację o wypadku w Łomnicy. Jak ustalono, kierowca najpierw zjechał samochodem z wąskiej drogi, przebił się przez drewniany płot i uderzył w drzewo.

Mundurowi szybko wyczuli, że sprawca wypadku jest nietrzeźwy. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem kompletnie pijany. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie - informuje podkom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Rozbity samochód trafił na parking strzeżony. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku mężczyznę czeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 41-latek może także trafić do więzienia na 2 lata.