​Problem na oddziale urologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy na Dolnym Śląsku. Od 1 maja ma wstrzymać przyjęcia, po tym jak lekarze zapowiedzieli, że pracują tylko do końca tego tygodnia. Co z pacjentami?

Kierujący oddziałem profesor Igal Mor - deklaruje, że nie zostawi pacjentów bez kontynuacji leczenia. Dodaje, że zapewni im ją w innych ośrodkach.

Legnicki szpital podejmuje działania, aby urologia nadal funkcjonowała - przekonuje Michał Nowakowski z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, który nadzoruje placówkę.

Poprzez zaangażowanie oddziału chirurgii ogólnej, ale również szpitalnego oddziału ratunkowego. W pilnych przypadkach pacjenci będą przewiezieni do szpitala we Wrocławiu - tłumaczy Nowakowski.

A skąd problem? Szef urologii twierdzi, że dyrekcja szpitala w Legnicy od kilku miesięcy nie płaci jego zespołowi. Dlatego w ostatni wtorek (25.04) wypowiedziano umowę. 

Szpital uważa, że przesłanki są inne. Podkreśla, że obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia, dlatego go nie akceptuje. Wydał w tej sprawie komunikat.

Opracowanie: