Na 3 miesiące do aresztu trafił ponad 40-letni mężczyzna z Polanicy-Zdroju, który miał latami gwałcić swoją córkę. Mężczyznę złapano na gorącym uczynku. Grozi mu od 3 do 20 lat więzienia.

Mężczyznę zatrzymano po tym, jak policja otrzymała zgłoszenie od kolegi jego córki. Zawiadomił on, że dziewczyna może być wykorzystywana seksualnie przez ojca. Funkcjonariusze pojechali na wskazane miejsce. Doszło tam do zatrzymania na gorącym uczynku. 

Podejrzany usłyszał zarzut gwałtów na córce. Jak informuje prokuratura, działo się to latami w Polanicy-Zdroju i Starym Wielisławiu, w czasie kiedy pokrzywdzona miała poniżej 15 lat i po ich ukończeniu. Obecnie jest dorosła.

Zatrzymany został przesłuchany. Częściowo się przyznał. Złożył też wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy ze względu na trwające czynności i dobro śledztwa - mówi Joanna Pera-Lechocińska, zastępca prokuratora rejonowego w Kłodzku.

Wstępnie przesłuchana została również córka mężczyzny, która miała być gwałcona. Podejrzanego aresztowano na 3 miesiące.

Jak informuje prokuratura, podejrzany o gwałty na córce mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Grozi mu od 3 do 20 lat więzienia.