Do niekotrolowanego wystrzału z broni służbowej doszło we wtorek w komisariacie policji w Radomiu. Incydent wyjaśniają Biuro Spraw Wewnętrznych Policji i prokuratura. Wobec funkcjonariusza zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Do wybuchu doszło w komisariacie policji numer dwa w Radomiu. 

Kula przebiła szybę w komisariacie

Jak ustalił reporter RMF FM, wystrzał nastąpił podczas przeładowywania broni przez doświadczonego policjanta. W tym dniu zaplanowane było obowiązkowe strzelanie dla funkcjonariuszy tej jednostki. 

Kula przebiła szybę w oknie pomieszczenia, nikomu na szczęście nic się nie stało. Jednostka zawiadomiła o sprawie BSW i prokuraturę, trwa wyjaśnianie okoliczności tego incydentu. 

Jest śledztwo w sprawie wystrzału

Wszczęto śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza policji. Postępowanie będzie miało na celu ustalenie, w jakich okolicznościach i dlaczego doszło do wystrzału z broni palnej, jaki był przebieg tego zdarzenia - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Dodała, że prowadzący sprawę prokurator przeprowadził oględziny miejsca, zostały zabezpieczone ślady i przesłuchano pierwszych świadków.

Broni użył doświadczony policjant z ponad 20-letnim stażem. Funkcjonariusz pobrał ją przed planowanym na wtorek szkoleniem strzeleckim. Rzeczniczka policji potwierdziła, że w pomieszczeniu, w którym doszło do niekontrolowanego wystrzału, była także inna policjantka.

Wobec funkcjonariusza zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Frysztak: Widać tu pewną symbolikę

O sprawie jako pierwszy poinformował poseł PO Konrad Frysztak, wcześniej wiceprezydent Radomia.

"Policjant wystrzelił z pistoletu ostrą amunicją w okno siedziby Komisariatu II Policji w Radomiu. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek. Jak udało mi się ustalić, kula przebiła szybę i przeleciała w kierunku centrum handlowego! Pocisku dotychczas nie znaleziono. Nie ma też informacji o osobach poszkodowanych" - poinformował w mediach społecznościowych Frysztak. 

"Ten wypadek zdarzył się w dniu, kiedy ze służbą żegna się Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji. Widać tu pewną symbolikę. Komendant wystrzelił z granatnika, w Radomiu doszło do wypadku z pistoletem. Polska Policja wymaga gruntownej reformy na każdym poziomie i jak widać, w całej Polsce" - napisał poseł.

Opracowanie: