Warszawskie metro dojeżdża na Bemowo. Ratusz otrzymał wszystkie wymagane pozwolenia i udało się otworzyć dwie kolejne stacje II linii metra - Ulrychów i Bemowo.

II linia warszawskiego metra ma już 15 stacji. Dojeżdża z Zacisza na Bemowo.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na konferencji zorganizowanej na stacji Bemowo podkreślił, że metro dotarło już do dziewiątej dzielnicy Warszawy.

Szacujemy, że z nowo otwartych stacji skorzysta w ciągu roku 40 milionów pasażerów. Ze stacji Trocka na Bemowo pasażerowie dojadą w 30 minut - powiedział prezydent Warszawy. Zaznaczył, że zmieniło się również otoczenie stacji, gdzie posadzono m.in. ponad 300 drzew.

Na konferencji obecna również była unijna komisarz ds. spójności i reform, Elisa Ferreira, która podziękowała za zaproszenie i że mogła zobaczyć w praktyce, jak wykorzystywany jest fundusz spójności. Taki projekt jak budowa metra to jest dobry przykład wykorzystywania środków pochodzących z Unii Europejskiej. To poprawia jakość życia mieszkańców miasta, pozwala walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, ale pozwala też zaoszczędzić czas, który w tym momencie kierowcy spędzają w korkach. Ten zaoszczędzony czas można przeznaczyć na spędzenie czasu z rodziną albo na pracę - powiedziała.

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo - zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. 

Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra.