Na pewno powalczę w przyszłym roku o fotel prezydenta Warszawy - deklaruje w rozmowie z RMF FM obecny prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Będę się ubiegał o kolejną kadencję w Warszawie - powiedział reporterowi RMF FM Rafał Trzaskowski.

Pytany o to, czy będzie ubiegał się o urząd prezydenta RP Trzaskowski przyznał, że "życie nauczyło go, żeby nie wykluczać żadnej ewentualności, ale skupia się w tej chwili na Warszawie".

Odnosząc się do decyzji prezydenta Krakowa, który poinformował, że nie będzie po raz szósty ubiegał się o rządzenie miastem, Trzaskowski stwierdził, że szanuje tę decyzję.

Wybory samorządowe mają się odbyć wiosną.

Rafał Trzaskowski - politolog, specjalista od spraw UE, poseł PO, a wcześniej minister administracji i cyfryzacji oraz wiceszef MSZ ds. europejskich został wybrany prezydentem Warszawy w 2018 roku. Zastąpił Hannę Gronkiewicz-Waltz, która rządziła stolicą od 2006 roku.

Na Trzaskowskiego zagłosowało 56,67 proc. warszawiaków. Jego głównego kontrkandydata, Patryka Jakiego (zgłoszonego przez PiS) poparło 28,53 proc. mieszkańców stolicy. Zwycięstwo Trzaskowskiego już w I turze było wówczas sporą niespodzianką, bo według przedwyborczych sondaży walka o prezydenturę Warszawy miała się rozstrzygnąć dopiero w II turze.

Opracowanie: