Do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynęły apelacje od wyroku w sprawie wypadku drogowego, w którym zginęła była posłanka i szefowa radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. W pierwszej instancji sąd skazał oskarżonego kierowcę na 3 lata więzienia i orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat.

Sprawą zajmie się teraz Sąd Okręgowy, ponieważ odwołania od wyroku Sądu Rejonowego złożył pełnomocnik bliskich ofiary, a także obrońca oskarżonego - poinformował w niedzielę rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza. Na razie nie wyznaczono terminu rozprawy.

Wyrok dla sprawcy

W grudniu ubiegłego roku sąd w Radomiu skazał mężczyznę oskarżonego o spowodowanie wypadku na trzy lata więzienia.

Sąd orzekł także wobec 59-latka zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Proces ws. wypadku Lucyny Wiśniewskiej rozpoczął się pod koniec października. 59-letni mieszkaniec Opatowa (Świętokrzyskie) został oskarżony o umyślne naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

59-latek nie przyznał się do zarzuconego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień, odpowiadał jedynie na pytania swojego obrońcy. Wyraził natomiast żal i skruchę w związku z zaistnieniem wypadku. 

Wypadek w Modrzejowicach

Tragiczny wypadek wydarzył się 30 października 2022 r. na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach, w okolicach Skaryszewa (Mazowieckie). 

Według śledczych, mężczyzna kierując volvo, wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km na godzinę, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem, którym kierowała Lucyna Wiśniewska. Kobieta zginęła na miejscu.

Lucyna Wiśniewska była lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej.